Varování před rychlým osobním růstem

Chcete kurz Reiki nebo jiné zasvěcovací techniky? Chcete jet do Peru a pít Ayahuascu? Chcete si rozvinout léčitelské schopnosti a uzdravovat sebe a ostatní? Jste nedočkaví, kdy se projeví plody vaší práce? Dejte si pozor. Výsledky můžete být nemile překvapeni. Jste na to připraveni?

Netrpělivost je hojně rozšířená vlastnost. Hlavně teď v době, kdy jsme tlačeni kupředu pořád rychleji a rychleji. Nemáme čas, proto chceme všechno hned. Zrcadlem mohou být i naše děti. Už v nízkém věku jsou často nedočkavé a chtějí mít věci hned. Netrpělivost jde ruku v ruce s konzumem. Staví se narychlo a nekvalitně, vaří se narychlo a nekvalitně – žije se narychlo a nekvalitně… Rychle a kvalitně to totiž jde jen zřídka kdy.

Osvícení ani lásku si nekoupíte

Stejné je to i s duchovním růstem. Vybereme si nějakou zaručenou techniku a netrpělivě čekáme, až se pozitivní výsledky promítnou do našeho života. Necháme se nalákat na rychlokurzy, kdy nám za nemalé peníze slíbí, že nás naučí léčit, vytělesňovat nebo nás zasvětí do „tajných“ praktik a dají nám „tajné“ symboly, které jsou „velmi mocné“, a díky kterým se můžeme uzdravit nebo napojit na vyšší světy. Osvícení ani lásku si ale nemůžete koupit. Ono to většinou nefunguje tak, že život najednou zrůžoví, my zbohatneme, budeme mít nádherné vztahy nebo kdovíco, protože jsme si to zaplatili na kurzu nebo vypili zázračný lektvar.

Taky mám Reiki – 2. stupeň. Byla jsem mladá a naivní a utratila za tyhle a podobné kurzy spoustu peněz. Ale někde se začít musí. Přinejmenším to nastartovalo mou cestu za poznáním. Nelituji toho. Jen dnes, po 10 letech, to vidím trochu jinak. Reiki ale není nebezpečné, jen vám odlehčí kapsy (i když má svá rizika; Reiki je ale kapitola sama o sobě – o tom jindy).

Nebezpečné je použít OPRAVDU FUNGUJÍCÍ a mocný prostředek, jakým je třeba Ayahuasca – liána smrti. Vězte, že to přízvisko nemá náhodou. Může nám dát a urychlit, po čem toužíme – duchovní růst. A v tom je právě ten průser.

Ayahuasca má velmi individuální účinky a na každého působí jinak a s jinou silou. Moje vlastní zkušenosti popíšu v samostatném článku. Pokud se nám ale „zadaří“, může nás Ayahuasca opravdu posunout mílovými kroky nebo vyléčit z různých chorob.

Škola života

Jenomže. Abychom viděli světlo, musíme nejprve vědět, jak vypadá tma… Než se nám „rozsvítí“, můžeme se motat nějakou dobu ve tmě. Jak dlouho, to záleží jen na nás. Někdo se učí rychleji a někdo pomaleji. Každopádně nikdo se ještě ničemu nenaučil, aniž by prošel procesem učení. I dobrý student ale dostane zabrat, když bude chtít přeskočit z prváku nebo druháku rovnou do maturitního ročníku. A nemysleme si, že tu maturitu někdo složí za nás a my si budeme jen užívat plodů práce, které za nás někdo udělal. Takhle to neobčůráme. Ayahuasca za nás nic neudělá. Jen nám dá možnosti k růstu a pár dobrých rad –  když si je zasloužíme. Umožní nám ten „rychlokurz“, když jsme tak nedočkaví. Připraví pro nás zkoušky, které musíme zvládnout a nenadáme se a jsme u maturity. To jsme přece chtěli, ne?

Jsme připraveni?

Tak proč tady teď brečíme a jsme jako hromádka neštěstí? Ale copak, že by toho bylo najednou na nás moc? Může se zdát, že ano, ale většinou dostáváme jen zkoušky, které jsme schopni zvládnout. Je to těžké, bolí to, můžou být na hranici našich sil, ale měli bychom je zvládnout. Pak, když si celí vyčerpaní namasírujeme nakopaný zadek, opláchneme obličej napuchlý od pláče a ošetříme kruhy pod očima, možná si položíme otázku – „Stálo mi to vůbec za to?“ Opravdu jsme připraveni na ty zkoušky, které mohou přijít a převrátit nám život naruby?

Pokud si odpovíte ano, popřeji vám hodně sil a vězte, že s odstupem času, když se oklepete, si budete více a více jisti, že to za to opravdu stálo. Znovuzrodíte se a budete silnější, než kdykoliv předtím. A možná jen straším a nakonec to nebudete mít tak hrozné. Cesta každého člověka je individuální. Naštěstí 🙂

Držím všem palce a pěknou jízdu životem.

Sdílejte, lajkujte nebo komentujte.

Vaše Eliška J.