Kouč, kam se podíváš

Připadá mi, že nosím jen dříví do lesa. Vše už tady je. Stačí jen pár kliků. Internet je přehlcený články o duchovním rozvoji a psychologickými rozbory a každý druhý si dnes hraje na životního kouče.

Ty mé články se sice se líbí a snad i někoho trochu posunuly, ale začínám cítit – může to být jen můj subjektivní pocit – že jsou tak trochu zbytečné…

Internet je přehlcený články o duchovním rozvoji a psychologickými rozbory a každý druhý si hraje na životního kouče. Je už toho fakt až nad hlavu a vyvstává naopak problém, jak se v tom vyznat a čemu věřit. Více informací už prostě není potřeba. Všechno tady už je. Vše bylo řečeno. Teď jde jen o to, převést to do praxe – a to je často ten kámen úrazu.

Chtěla bych zdůraznit, že čtením těchto článků s recepty na život, nic nezměníte. Pokud chcete něco změnit, musíte na sobě pracovat každý den a každou hodinu vašeho života. Znám spoustu lidí, co mají zmáknutou teorii nebo ji dennodenně studují, ale praxe dost pokulhává…

Taky jsem si ověřila na vlastní kůži, že když se snažím předat svoji zkušenost, vyjdou z toho jen otřepané fráze. Ono je to opravdu tak, že zkušenost je nepřenositelná a nepopsatelná. Život se nedá popsat ani vyčíst, musí se žít.

Další věc je, že každý má svou individuální cestu a autoři těch článků většinou pouze popisují svou vlastní zkušenost, která ale není absolutní pravdou. 100 lidí, 100 různých cest a všechny mohou vést k jednomu cíli.

Neříkám, že se nemůžeme jednou za čas nechat inspirovat nějakým dobrým článkem, ale hlavní by měla být praxe. Chápu, že ta už nemusí být tak líbivá. Někomu odpustit, něco v životě změnit, podívat se do své vlastní duše…

Kdo má na to koule, ať se vykašle na věčné hledání pravdy na internetu a najde si tu svoji. Věřte si. Nikdo neví lépe než vy, co je pro něho nejlepší.

Co si o tom myslíte vy? Ocením váš názor.

Hodně důvěry v sebe sama při nacházení vaší cesty vám přeje

vaše Dcera Země