Koncept kontinua – Počátek života

Právě jsem dočetla knihu Koncept Kontinua a opět mě popadla nutkavá potřeba sdílet. Proto jsem pro vás nahrála 2 úryvky z kapitoly „Počátek Života“, kde autorka popisuje realitu a očekávání miminka. Je to silná kniha, která je na trhu už spoustu let a při jejímž čtení si uvědomíte, jak moc důležitá je fáze „v náručí“. Všechny maminky to cítí a vědí, že miminko je „správně“ v náručí. Jsou to jen naše přesvědčení a strachy, naše „znalosti“ a rozum, které nás odvádějí od naší intuice a pudu, který je hluboko v nás již po milióny let. Je až obdivuhodné, jak moc a v jak krátké době jsme se byli schopní oddělit od moudrosti výchovy vlastních dětí, která byla zakořeňována od dob, kdy jsme ještě byli napůl opice.

Nebojme se konat tak, jak to cítíme, i když to jde proti našim přesvědčením. Emoce a pocity jsou ta správná měřítka, kterým bychom měli důvěřovat.

Pokud jste fázi „v náručí“ tak trochu prošvihli, pořád ještě není pozdě. Lepší je dohánět fyzický kontakt v pozdějším věku, nežli vůbec.

V úryvku se často setkáte s výrazem „správně“. Výraz „správně“ zde označuje to, co odpovídá odvěkému kontinuu našeho druhu. Stejně jako vaše plíce očekávají kyslík a když dýchají, cítí se správně, stejně tak miminko očekává, že bude nošeno a jeho potřeby budou naplňovány.

uryvek-koncept kontinua  

Později doplním o více zajímavých úryvků. Omlouvám se za horší kvalitu a přednes. V pozadí je slyšet Amélie, za což se neomlouvám, ta je plnohodnotnou součástí a doplněním projevu 😉

S láskou,

Dcera Země.

úryvek 2.